Wyprzedaż! Deska snowboardowa JONES DISCOVERY'17 145 Zobacz większe

Deska snowboardowa JONES DISCOVERY'17 145

SN84

Nowe

Cena katalogowa: 1599 zł

Nasza cena: 880 zł

Producent: Jones

Rodzaj: Unisex

Flex: Średni

Profil: Directional Rocker

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

880 zł

-45%

1 599 zł

880 zł za 1

Opis

Przeważający kolor Czarny
Rodzaj Unisex
Przeznaczenie All Mountain/ Freeride
Rozmiary 145 cm
Szerokość Standard
Flex Średni
Profil Rocker
Kształt Directional
Wiązania Bez wiązań

Więcej informacji

Jones Discovery 2017 to deska All Mountain/ Freeride przeznaczona dla średniozaawansowanych i zaawansowanych riderów. 

W odróżnieniu od większości miękkich, twin-tipowych desek Discovery posiada kierunkowy shape oraz średni flex, które zapewniają prawdziwą freeridową jazdę, dzięki czemu podbijesz całą górę. Jones zastosował połączenie klasycznego drewnianego rdzenia z dwuosiowym włóknem szklanym, dzięki czemu jazda jest nadal przyjemna i wybaczająca błędy. Spiekany ślizg pozwala utrzymać prędkość nawet na płaskich powierzchniach.

Nowością dodaną w modelu na 2017 rok jest technologia Spoon 1.0 - to subtelne, ale skuteczne trójwymiarowe kontury nosa i taila, zaczynające się tuż za rockerem. Zapewniają gładkie inicjowanie skrętów oraz idealne przechodzenie z krawędzi na krawędż. Technologia ta została zainspirowana deską surfingową.

Discovery nie zna granic, co oznacza, że możesz nią jeździć po każdym terenie - od jazdy po krawędzi, w puchu, aż po szalone skoki. 

Średni flex deski łączy wszystko co najlepsze z flexu miękkiego i twardego. Dzięki czemu płyta będzie umiarkowanie odporna na zginanie, ale nadal będzie zachowywać stabilność przy dużych prędkościach. Tego typu flex jest idealny dla jeźdźca all-mountain

Kształt krawędzi Mellow Magne-traction zapewnia niesamowitą stabilność na zlodowaciałym stoku.

Grafika Discovery jest bardzo przyjemna i powstała w oparciu o zdjęcie Adrew Millera z Shangri-La w Nepalu.

 

PARAMETRY TECHNICZNE:

- Styl jazdy: All Mountain / Freeride / Powder

- Przeznaczenie: Średniozaawansowany / Zaawansowany

- Rodzaj: Unisex

- Flex: Średni

- Kształt: Directional - deska kierunkowa, niesymetryczna, nose jest dłuższy i szerszy od taila. Dzięki przesunięciu środka ciężkości snowboardzisty do tylu jest zapewnione doskonałe prowadzenie oraz kontrola deski. Świetnie sprawdza się do jazdy rekreacyjnej na stokach jak i do jazdy w puchu. Usztywniony ogon pozwala na ostre skręty i utrzymanie prędkości.

- Profil: Directional Rocker -  profil kierunkowy, z dłuższym nosem, niezbędnym w głębokim puchu do płynnej i przyjemniej jazdy, został wzbogacony o rockera od wiązań po nos deski zyskując w ten sposób znacznie lepszą zwrotność i ogólne prowadzenie deski. Rocker od tylnego wiązania po ogon pozwoli nam na gładkie lądowania z dużych dropów, natomiast standardowy camber zastosowany między wiązaniami gwarantuje dobre trzymanie krawędzi w każdych warunkach.

- Laminat: Biax - splot włókna szklanego. Włókna są splecione w dwóch kierunkach, pionowo, pod kątem 90 stopni, co zapewnia lepszy flex.

- Film Topsheet:- Cienki kawałek folii zastępuje tradycyjną plastikową warstwę wierzchnią. To znacznie zmniejsza ciężar deski.

- Laminat: Fiberglass Reinforcement - nowa,lekka warstwa włókna szklanego, dodaje pop do nosa i ogona, a także poprawia jej flex.

- Rdzeń: Jones Classic Core - Rdzeń łączący w sobie wiele gęstości wyselekcjonowanych gatunków drewna, które są wydajne i trwałe. Dzięki temu jazda jest stabilna i przyjemna.

- Ślizg: Spiekany Sintered 7000 Base - szybki i wytrzymały ślizg spiekany, absorbuje wosk szybciej i zachowuje go na dłużej, dodanie nanocząsteczek węgla pozwoliło uzyskać lepszy poślizg.

Wend Natural Wax - deski Jones'a są fabrycznie nawoskowane, dzięki czemu od razu możesz na nich zjeżdżać. 

- Spoon 1.0 - subtelne, ale skuteczne trójwymiarowe kontury nosa i taila. Zapewniają lepszy poślizg oraz łatwiejsze przechodzenie z krawędzi na krawędź. 

Recycled ABS Sidewalls: Jones z myślą o recyklingu do tworzenia swoich ścian bocznych używa wyłącznie tworzyw sztucznych; absorbuje drgania.

- Blunt Nose: Ścięty nos dla lepszych osiągów i zmniejszenia wagi.

- Progressive Sidecut: progresywne taliowanie poprawia kontrolę deski w skręcie.

Oversized Recycled Edges: krawędzie wzmocnione grubszym rodzajem stali. Dają wyjątkową odporność na uderzenia i lepszą stabilność.

- Mellow Magne-Traction: Jak nóż w masło, krawędź wcina się w śnieg, Magne-Traction poprawia trzymanie krawędzi dodając kilka punktów kontaktowych, na całej długości krawędzi efektywnej.

 

STAN: 

Każdy przedmiot poddajemy starannej selekcji, tak aby wybrać tylko ten najlepszy. Deska jest NOWA, 100 % sprawna, bez folii ochronnej, może posiadać delikatne rysy powstałe podczas magazynowania i transportu.